6 Νοεμβρίου, 2022

Με ισοπαλία ξεκίνησε το πρωταθλημα BETSSON SUPER LEAGUE 2 για την ομάδα του Ηρακλή, καθώς έμεινε στο 1-1 με Αλμωπό Αριδαίας στο Καυτανζόγλειο.

Οι φιλοξενούμενοι καταφεραν να προηγηθούν στο 26’ με τον Ραφαήλ Πέττα και στην συνέχεια ο Ηρακλής έχασε πολλές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει στο πρώτο ημίχρονο.Η συνέχεια ήταν ανάλογη με πολλές ευκαιρίες για τους κυανόλευκους και τελικά ήρθε η ισοφάριση στο 78’ με τον Γκερόν Τότσκα.Στις καθυστερήσεις του αγώνα χάθηκε μεγάλη ευκαιρία όταν κεφαλιά του Μάριου Κωστούλα έδιωξαν πάνω από την γραμμή οι αμυντικοί των φιλοξενούμενων και έμεινε το 1-1.

Διαιτητής: Μελτζανίδης (Ημαθίας), Βοηθοί: Δανδανόπουλος (Ξάνθης), Χρυσελής (Ξάνθης).

Κίτρινες: 48’ Χρουσιέλ 63′ Κώστούλας – 45’ Έππας, 75’ Τσιμπούκας

Π.Ο.Τ. ΗΡΑΚΛΗΣ (Κώστας Γεωργιάδης): Βελλίδης, Παναγού, Βιτλής, Κωστούλας, Χρουσιέλ, Δόρης (59’ Κουντουριώτης), Πατράλης, Τότσκα, Άλεξιτς, Τόμας, Μανουσάκης (76’ Νταμιάν Σίλβα).

ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ (Γιώργος Τυριακίδης): Ντόκιτς, Παρασκευάς, Σέχου, Τσιμπούκας, Μανωλάκης (90’ Σουλιώτης), Κολλαράς, Έππας (72’ Ασλαμπάλογλου), Κέρθι, Γιουκούδης (77’ Πόποβιτς), Παπαδόπουλος (90’ Γιαλαμούδης), Πέττας (90’ Τσιπούρας).