8 Οκτωβρίου, 2022

Φιλική νίκη για τον Ηρακλή με 1-0 εκτός έδρας με αντίπαλο τον Ποσειδώνα Μηχανιώνας.Οι κυανόλευκοι δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες, αλλά ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων, ο έμπειρος Κυριακίδης, κατάφερε να νικήσει τις προσπάθειες των Άλεξιτς,Τόμας και Πατράλη

Το γκολ για τον Ηρακλή σημείωσε στο 84΄ο Μανουσάκης, με κοντινό πλασέ

ΗΡΑΚΛΗΣ:Βελλίδης(35’ Παλαβράκης,65 Μακρής),Πανάγου, Βιτλής,Κωστούλας,Σιούτας, Δορής,Παπαστεριανός Μ.,Τότσκα,Μελούνοβιτς, Κραγιόπουλος,Κουντουριώτης

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι:Μπαλικτσής(80’ Χειρίτραντας),Γιουμπιτάνα,Τόμας.,Νταμιάν Σίλβα, Σενγκιέργκης,Πατράλης, Άλεξιτς,Μανουσάκης, Δοϊρανλής,Παπαστεριανός Α.,

Ποσειδώνας Μηχανιώνας :Κυριακίδης, Πάστρας, Τραχανάς,Καλλίδης, Δελιζάνος,Τεμέρτζόγλου, Προύντσης,Ξανθόπουλος,Κανέλλης,Αλτινζής,Γκέσιος

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι:Κουρουτσαλάκης,Ταουσάνης,Τόσκος , Καλαμπάκας, Ματθαίου,Ζουρνατζάκης,Ζαφειριάδης,Ναντζόπουλος,Πάγιος,Κίτμαν,Κιζύλης