6 Αυγούστου, 2022

Με νίκη ξεκίνησε τις φετινές φιλικές του αναμετρήσεις ο Ηρακλής καθώς επικράτησε με 2-0 του Πανελευσινιακού. Η αναμέτρηση που έγινε στα 3-5 Πηγάδια ήταν μια καλή ευκαιρία για τις δυο ομάδες προκειμένου να τεστάρουν τις δυνάμεις τους.

Ο Ηρακλής προηγήθηκε στο 10’ της αναμέτρησης με τον Σεμπάστιαν Χρουσιέλ που έκανε το 1-0.Οι κυανόλευκοι είχαν και άλλες ευκαιρίες, όμως το ημίχρονο έληξε χωρίς να υπάρξει άλλο τέρμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο υπήρξαν αρκετές αλλαγές από τις δυο ομάδες και ο Ηρακλής δημιούργησε και άλλες ευκαιρίες και κατάφερε να σκοράρει με τον Χρήστο Σιούτα(υπό δοκιμή) στο 75’ μετά από εκτέλεση κόρνερ.

ΗΡΑΚΛΗΣ:(Κώστας Γεωργιάδης):Βελλίδης,Βιτλής,Πανάγου,Χρουσιέλ,Παπαστεριανός Α.,Νταμιάν Σίλβα,Τότσκα,Πατράλης, Κουντουριώτης, Γιουπιτάνα,Άλεξιτς

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: ΠαλαβράκηςΚωστούλας,Δοϊρανλής,Δόρης,Παλαβράκης, Δρίτσας,Μάντικας,Σενγκιέργκη,Χειριτράντας

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ(Ανδρέας Σκέντζος):Γκόλτζος, Αρναούτογλου,Βοσνακίδης, Συριόπουλος, Παπαθανασίου, Τεγγούσης,Μάρης,Γεμιστός,Μϊσκου,Κρητικός,Μητρογιάννης.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνιστηκαν και οι:Χατζηγιαννακίδης, Ζαφείρης,Λάμπρου,Μπούσης, Πορφυρόπουλος, Σαβουϊδάκης,Ταπουραντζής,Σερεπάς