25 Φεβρουαρίου, 2023

Φιλική αναμέτρηση για τον Ηρακλή στο Καυτανζόγλειο με την Νίκη Βόλου, καθώς δεν υπήρχαν επίσημες αγωνιστικές υποχρεώσεις για τις δυο ομάδες.Νικήτής δεν υπήρξε καθως το τελικό αποτέλεσμα ήταν 2-2.Οι προπονητές των δυο ομάδων είχαν την ευκαιρία να χρησιμοποιήσουν όλους τους διαθέσιμους ποδοσφαιριστές τους.

Η αναμέτρηση είχε τον χαρακτήρα της προπόνησης και υπήρξαν τρια ημίχρονα διάρκειας 40 λεπτών το καθένα. Ο Ηρακλής ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 13’ της αναμέτρησης με σουτ του Πατράλη.Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου μετά από κεφαλιά του Πασχάλη Κάσσου.Το νέο μεταγραφικό απόκτημα του Ηρακλή ο Εμιλιάνο Αλβάρεζ ισοφάρισε στο τρίτο ημίχρονο με σουτ και πέτυχε το τελικό 2-2.

Για την ομάδα του Ηρακλή δεν αγωνίστηκαν οι τραυματίες:Κουντουριώτης,Χρουσιέλ, ενώ ο Γιουμπιτάνα βρίσκεται έχοντας άδεια στο Βέλγιο.

ΗΡΑΚΛΗΣ(Σάκης Τσιώλης):Παλαβράκης,Βιτλής, Παπαστεριανός,Κωστούλας,Νταμιάν Σίλβα, Ματίας Τόμας,Πανάγου,Πατράλης, Κούστα,Τότσκα,Άλεξιτς

Αγωνίστηκαν επίσης:Βελλίδης,Μακρής,Δοϊρανλής, Δόρης,Άλβαρεζ,Μυτσκόφσκι, Μπαλικτσης,Σγουρής, Σενγκιέργκης,Σιούτας,Χειρίτραντας

Νίκη Βόλου:(Δημήτρης Ελευθερόπουλος):Μπάχιτς,Κάσσος, Αναστασίου, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Κυριακίδης,Γαβρηλίδης,Παναγιωτίδης,Σιαφά,Κρητικός.Ολαϊζόλα

Αγωνίστηκαν και οι:Μπουργάνης,Ροχάνο, Τσουκαλάς,Μπαλλας,Κριντζής Δεληζήσης,Λογαράς,Τοπαλίδης,Τζιωρας, Μέτσε,Μιράντα.