11 Φεβρουαρίου, 2023

Φιλική νίκη για τον Ηρακλή εκτός έδρας με τον Μακεδονικό με τους κυανόλευκους να επικρατούν με 1-2.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Σιμόνι στο 19’ του πρώτου ημιχρόνου μετά από σουτ μέσα στην περιοχή.Ο Ηρακλής ισοφάρισε με τον Κούστα στο 18’ του δευτέρου ημιχρόνου όταν με δυνατό σουτ νίκησε τον Γουναρίδη.Οι κυανόλευκοι συνέχισαν ανάλογα και πέτυχαν και δεύτερο γκολ με τον Κουντουριώτη στο 35’΄του δευτέρου ημιχρόνου.

Ο Σάκης Τσιώλης είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει όλους τους ποδοσφαιριστές που είχε στην διάθεση του για να δει την αγωνιστική τους ετοιμότητα.Η αναμέτρηση ήταν σε τρία προπονητικά ημίχρνα διάρκειας 40’ το καθένα.

Μακεδονικός:Γουναρίδης,Σαραγιώτης,Σιμόνι, Μπρατσιάνι,Σιατραβάνης, Λεωνιδόπουλος,Ζαφειράκης, Τσουκάνης, Σαραντίδης,Λισγάρας,Παναγιωτούδης

ΗΡΑΚΛΗΣ Μακρής,Βιτλής Σγουρής,Πατράλης,Τότσκα,Χρουσιέλ, Γιουμπιτάνα,Κοκκόρης,Νταμιάν Σίλβα,Κούστα,Πανάγου

Αγωνιστηκαν και οι:Βελλίδης,Μπαλικτσής,Χειρίτραντας,Δοϊρανλής,,Σιούτας, Παπαστεριανός,Δόρης,Τόμας,Κουντουριώτης.Σενγκιέγρκης,Μυστόφσκι