2 Μαρτίου, 2024

Μεγάλη νίκη με σκορ 3-1 σημείωσε η ομάδα Κ19 του ΗΡΑΚΛΗ εναντίον της Κοζάνης στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Οι παίκτες του Μπάμπη Μαυρίδη επέβαλαν την κυριαρχία τους από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης και πιάνοντας πολύ καλή απόδοση στο πρώτο ημίχρονο, βρέθηκαν να προηγούνται με 2-0, με σκόρερς τους Μωυσίδη και Χουσεΐνογλου, ενώ έχασαν κι άλλες καλές ευκαιρίες για να διευρύνουν το δείκτη του σκορ.

Στο δεύτερο μέρος, οι ισορροπίες άλλαξαν στο 63′ με τον Αδαμίδη να δέχεται κόκκινη κάρτα, ωστόσο, με έξυπνη τακτική, οι νεαροί παίκτες της ομάδας μας όχι μόνο κράτησαν το σκορ, αλλά έφτασαν και στο 3-0 με τον Κεσόπουλο, ο οποίος σημείωσε ένα γκολ-ποίημα, καθώς έκανε μία κούρσα 40 μέτρων, πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και πλάσαρε εύστοχα τον αντίπαλο τερματοφύλακα μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς!

Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο 78′ με όμορφη κεφαλιά, με την ομάδα μας να μην επιτρέπει στα εναπομείναντα λεπτά την Κοζάνη να απειλήσει ακόμη περισσότερο και το σκορ να διαγράφεται στο τελικό 3-1!

Η ομάδα μας διαμαρτύρεται και για ένα γκολ του Μωυσίδη που ακυρώθηκε ως οφσάιντ, τη στιγμή που φάνηκε να καλύπτεται από αμυντικό της Κοζάνης.

Η σύνθεση του ΗΡΑΚΛΗ: Σόβα, Ευθυμιάδης, Μπαλίου, Δεβρελής, Λούσι, Κοκκινίδης, Κεσόπουλος, Μωυσίδης, Αγριδιώτης, Χουσεΐνογλου, Αδαμίδης. Έπαιξαν ακόμη και οι Καψιάλης, Βαβδινούδης και Ακριβός.