25 Φεβρουαρίου, 2024

Για τη 2η αγωνιστική στο πρωτάθλημα Κ19, η ομάδα μας δεν τα κατάφερε στο βοηθητικό γήπεδο της Πολίχνης, γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 3-2 από τον Μακεδονικό.

Στο πρώτο ημίχρονο οι παίκτες του Μπάμπη Μαυρίδη ήταν σαφώς ανώτεροι από τους γηπεδούχους και παρά το γεγονός ότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 1-0, έκαναν αρκετές ευκαιρίες, είχαν δοκάρι και πέτυχαν 2 τέρματα με τους Χουσεΐνογλου και Μπαλίου.

Στην επανάληψη, ο Μακεδονικός ανέβασε την απόδοσή του και ισορρόπησε το παιχνίδι, φτάνοντας στην ολική ανατροπή και παίρνοντας τελικά τους 3 βαθμούς με γκολ που σημειώθηκε στο 85′.

Η σύνθεση του ΗΡΑΚΛΗ: Σόβα, Ευθυμιάδης, Μπαλίου, Δεβρελής, Λούσι, Κεσόπουλος, Κοκκινίδης, Χουσεΐνογλου, Αγριδιώτης, Ροΐδης, Μωυσίδης.

Επίσης αγωνίστηκαν και οι Αδαμίδης, Ακριβός, Καρατζάς, Καψιάλης και Καϊναμίσης.